Katodové tyče, Anodové závěsy

Katodové, anodové  tyče
jsou nedílnou součástí procesu galvanického pokovování. Slouží k přenosu zboží na lince. Je osazena vlastnímy závěsy, na které se větčí dílce.

Katodové tyče vyrábíme z mědi nebo hliníku, pro jejich velmi dobré elektrovodné vlastnosti. Průřez katodové tyče musí  být zvolen s ohledem na požadovaný průchod proudu, konce jsou v délce 100mm upraveny dle druhu zakončení. Délku přispůsobíme přání zakazníka. Při větších délkách katodových tyčí používáme  pro zvýšení tuhosti nerezovou výstuhu, která je připevněna na katodovou tyč pomocí šroubového spojení. Tyče jsou ukončeny dle použitých dosedacích lůžek a ukončení zdvihacího ramena manipulátoru.

 

 

Katodové tyče vyrábíme ve třech různých typech zakončení a se třemi možnými způsoby uchycení  na manipulátor tak, abychom co nejvíce vyhověli potřebám zákazníka. Základními typy zakončení katodových tyčí jsou nožové nebo klínové. Pro tyto typy také vyrabíme a dodáváme lůžka elektrovodná, tak i podpěrná plastová lůžka.

 

 

Anodové závěsy

se využívají k zavěšení anodových tyčí. Anodová tyč je k závěsu přichycena pomocí šroubu, který je součástí závěsu a je zajištěna maticí. V případě že je závěs vyroben z mědi, je spodní část závěsu odizolována pomocí plastového pouzdra. Pokud je závěs vyroben z titanu,je závěs bez izolace.

Materiál závěsu  plocha příčného průřezu závěsu
 TITAN  (Ti)  72 mm2
 Měď (Cu)  72 mm2

 

anodov_zvs_400

p1010001_400_01